Your address will show here +12 34 56 78
Toornaha käitlemine

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Toornaha käitlemine

Esimese tegevusena tuleb toornahk sisse soolata. Kõige paremini sobib selleks jäme sool. Kui soola panna vähe, kipub toornahk riknema. Viga on ka see, kui nahk kohe pärast soolamist kokku murtakse ning sellisena seisma jäetakse – sool võib siis murdekohtadest välja nõrguda ja karv tuleb sealt lahti. Samuti vajub sool alla ning ülemine nahapool ei sooldu korralikult läbi.


Õigem on nahk mõneks ajaks tasasele pinnale soolduma jätta. Sooldunud nahad võib ka virna laduda, aga üle kahe-kolme kuu ei tasuks neid sellisel viisil hoida. Tasub silmas pidada, et suvise kuumusega võivad virna keskel asuvad nahad soojaks minna ja punaseks tõmbuda. Et seda ei juhtuks, tuleb neid aeg-ajalt ringi tõsta.


Jälgida tuleb ka seda, et sool naha äärtest maha ei valguks, muidu jäävad ääred sooldumata ja karv tuleb nendest kohtadest lahti. Lambaid tuleb kevadel kolm-neli kuud enne tapmist pügada, siis on nende vill korralik ja tihe. Villakiht võiks olla 4 kuni 5cm paksune. Pikemat aega pügamata lamba vill on pulstunud ning siis ei tule ka peale parkimist nahk korralik.

  • Text Hover
KONTAKT

Aadress: Suur 49b, Jõgeva 48306

Tel: +372 505 8681

Email: skineks@skineks.ee